قوانین فروشندگان و متن موافقتنامه پنجره آنلاین

قوانین فروشندگان

مشتری مداری در راس ارزش‌های سازمانی‏ پنجره آنلاین قرار دارد و از آنجا که خریداران نه تنها مشتری پنجره آنلاین بلکه مشتری تمام فروشندگان هستند، جلب رضایت آنها باید اولین و بالاترین اولویت همه‌ی ما باشد.

در راستای سیاست‌های مشتری محور پنجره آنلاین و به‌منظور سازگاری با شرایط اقتصادی جامعه، قوانینی برای فروش در سایت پنجره آنلاین وجود دارد که عمل به این قوانین منجر به افزایش رضایت مشتریان، جلب اعتماد آن‌ها و از همه مهم‌تر ساخت و ایجاد تجربه‌ای عالی در خرید از شما می‌شود. همچنین عمل به این قوانین باعث جلوگیری در سو استفاده از سایت پنجره آنلاین توسط معدود فروشندگان متخلف خواهد شد.

عملکرد فروشندگان بر اساس چندین معیار سنجیده خواهد شد و فروشندگانی که از عملکرد و استاندارد باکیفیت مورد نظر برخوردار نباشند جریمه شده و یا با آن‌ها قطع همکاری خواهد شد.

به فروشندگانی که با رعایت قوانین و استانداردهای پنجره آنلاین از عملکردی با کیفیت بالا برخوردار باشند، نشانی تعلق خواهد گرفت که خریداران با مشاهده‌ی آن می‌توانند با اطمینان کامل از فروشنده خرید کنند.

در این مقاله همه‌ی آنچه باید در مورد قوانین فروش در پنجره آنلاین بدانید به تفصیل ذکر شده و در صورت نیاز به روزرسانی خواهد شد.

سرفصل مقررات

قیمت مصرف کننده

فروش کالای غیر اصل

فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر

لغو سفارش مشتری

ارسال به موقع سفارش مشتریان

مغایرت محموله‌ی ارسالی به انبار

ارسال به موقع فاکتور خرید به مشتریان

کالاهای مرجوعی

باز پس گیری کالاهای مرجوعی از انبارهای پنجره آنلاین

ارزیابی و رتبه بندی فروشندگان

نشان های فروشندگان موفق در پنجره آنلاین

قوانین و مقررات فروش در سایت پنجره آنلاین

۱ . قیمت مصرف کننده

شرح:

قیمت مصرف کننده همان قیمت مصوب کالاست که روی کالا درج شده است. از قیمت‌گذاری و فروش هرگونه کالا با قیمتی بالاتر از قیمت مندرج روی کالاهایی که “قیمت مصرف کننده” روی آنها درج شده خودداری کنید.

کالاهایی که قیمت مصرف‌کننده روی آنها درج نشده، اما دارای قیمت مصوب هستند، باید با قیمت‌های مصوب و رسمی رایج در سراسر کشور قیمت‌گذاری شوند.

از قرار دادن قیمت‌های غیر واقعی و فروش با قیمت اصلی تحت عنوان تخفیف که به نوعی فریب خریدار محسوب می‌شود، خودداری کنید.

جریمه:

در صورت مشاهده و احراز تخلف، به میزان دو برابر مجموع اختلاف قیمت کالای فروش رفته از قیمت واقعی و تعداد کل فروخته شده از آن کالا جریمه تعلق خواهد گرفت، کالا غیر‌فعال شده و در صورت تکرار منجر به بسته شدن پنل فروشنده و قطع همکاری خواهد شد.

۲ . فروش کالای غیر اصل

شرح:

فروش کالای غیر اصل در پنجره آنلاین اکیدا ممنوع است. اگر محصولی از نظر جعبه، بسته‌بندی، جنس، کیفیت و … با کالای اصلی که توسط مراکز مورد تایید مانند (سایت اصلی برند یا شرکت‌های وارد کننده‌ی قانونی) که کالاهای اصل را به‌فروش می‌رسانند مغایرت داشته باشد، کالا باعنوان “غیراصل” شناخته می‌شود.

همچنین در سایت پنجره آنلاین اگر در عنوان یا تصاویر کالای نمایش داده شده، برند اصلی کالا ذکر شده باشد ولی کالای فروخته شده با نمونه‌ی اصلی کالا مغایر باشد، کالای مورد نظر غیر اصل شناخته شده و امکان فروش این نوع از محصولات در فروشگاه اینترنتی پنجره آنلاین وجود ندارد.

همچنین توصیه می‌‌شود فروشندگان جهت حفظ اعتبار خود و پنجره آنلاین از فروش کالاهای بی‌کیفیت خودداری کنند.

جریمه:

در صورت فروش کالای غیر اصل، فروشنده موظف به پرداخت جریمه‌ای معادل با 5 برابر قیمت محصول فروش رفته ضربدر تعداد کل فروخته شده از آن محصول از ابتدا‏ خواهد بود و پنجره آنلاین مجاز به فسخ قرارداد همکاری با فروشنده می باشد.

۳ . فروش کالای قاچاق، ممنوعه، غیر بهداشتی مضر

شرح:

فروش کالاهای قاچاق، ممنوعه و غیربهداشتی که برای سلامت مصرف کننده مضر هستند ممنوع است.

برای مشاهده لیست کالاهای ممنوعه حتما مقاله کالاهایی که در پنجره آنلاین نمی‌توان فروخت را مطالعه کنید. این لیست ممکن است تغییر کند و اقلامی به آن کم یا اضافه شود پس حتما به اطلاعیه های مربوط به اقلام ممنوعه که در صفحات اجتماعی ما منتشر می شود توجه فرمایید و این لیست را مجدد چک کنید.

جریمه:

در صورت فروش اقلام ذکر شده در لیست کالاهای ممنوعه، کلیه خسارت های پنجره آنلاین به اضافه دو برابر ارزش کالا از حساب فروشنده خاطی کسر خواهد شد.

۴ . لغو سفارش مشتری

شرح:

از کنسل کردن سفارش مشتری به دلایلی مثل قیمت اشتباه، عدم موجودی و … جدا خودداری کنید. در‌صورت موجود بودن محصول در سایت و سفارش مشتری از آن کالا، فروشنده ملزم به ارسال کالا است، بنابراین فروشنده باید میزان موجودی محصولات خود را در پنل به‌روز نگه داشته و در صورت نداشتن موجودی، کالا را غیر فعال کند.

جریمه:

لغو سفارش مشتری توسط فروشنده به دلایل زیر:

عدم موجودی کالا در انبار فروشنده
فروش کالاهای ممنوعه
تاخیر در تامین و ارسال کالا از سمت فروشنده
اشتباه در قیمت‌گذاری

منجر به جریمه ای معادل با دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش گذاری شده (حداقل 1.000.000 ریال – حداکثر 50.000.000 ریال) خواهد شد.

۵ . ارسال به موقع سفارش مشتریان

شرح:

فروشندگان موظف هستند کالاهای سفارش داده شده را به موقع و راس زمان مقرر (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به انبارهای پنجره آنلاین) به دست مشتریان برسانند.

برای جلوگیری از تاخیر در ارسال کالا، داشتن موجودی کالا الزامی است، بنابراین از موجود کردن کالای بدون موجودی در سایت پنجره آنلاین جدا خودداری کنید.

اگر فروشنده ناچار به تهیه‌ی کالا هم‌زمان با دریافت سفارش است، مدت زمان ارسال کالا به مشتری در سایت باید با محاسبه‌ی زمان تهیه‌ی کالا توسط فروشنده درج شود.

همچنین فروشنده موظف است که میزان موجودی کالا در پنل فروشندگان را به‌روز و مطابق با واقعیت درج کند.

جریمه:

جریمه‌ی تاخیر در ارسال کالا (از تاریخ مقرر در پنل برای تحویل به باربری ویا پست)

الف) کمتر از دو روز تاخیر، به مقدار نیمه درصد کمیسیون

ب) بیشتر از دو روز تاخیر، به مقدلر تمام درصد کمیسیون

۶ . مغایرت محموله‌ی ارسالی به باربری

شرح:

ارسال کالا یا محموله‌ای که به دلیل هر نوع مغایرت (بدون لیبل یا برچسب صحیح، رنگ، بسته‌بندی، محتوا و مشخصات فنی و …) در زمان تحویل محموله نزد مشتری مغایرت برایشان ثبت شده‌ باشد.

جریمه:

جریمه مغایرت  برای هر کالای دارای مغایرت 10.000.000 ریال است و کالاهایی که در محموله قرار دارد و کالای آن ارسال نشده شامل جریمه نمی‌شود.

همچنین ازمحموله قبل از ارسال عکس گرفته و در پنل ارسال میگردد

۷ . ارسال به موقع فاکتور خرید به مشتریان

فروشندگان تا پایان بهمن فرصت دارند تا فاکتورهای درخواستی باقی مانده را صادر و برای مشتریان ارسال نمایند، پس از این تاریخ  این قابلیت از پنل حذف خواهد شد پس حتما باقیمانده فاکتورهای درخواستی را تا قبل از این تاریخ ارسال فرمایید.

جریمه:

در صورت عدم ارسال فاکتورهای درخواست شده توسط مشتری (تا قبل از یکم دیماه)، کل مبلغ آن فاکتور به عنوان هزینه از حساب فروشنده کسر می شود.

۸ . کالاهای مرجوعی

شرح:

درصورتی که کالا به دلایل زیر توسط مشتری مرجوع شود، مستلزم جریمه خواهد بود:

مشکلات فنی / معیوب بودن کالا
مغایرت محتوا
مغایرت رنگ
کسری اقلام همراه کالا
کالای استفاده شده
کالای غیر اصل (تقلبی)
عدم اعمال تخفیف
قیمت فروش از قیمت مصرف کننده چاپ شده و یا ارایه شده روی کالا بالاتر است
آسیب فیزیکی کالا با بسته‌بندی سالم
اتمام مدت گارانتی / اشکال در مدت گارانتی
ایراد یا اشکال در کارت گارانتی / کارت گارانتی نامعتبر
عدم وجود کارت گارانتی
عدم وجود فاکتور

جریمه:

جریمه‌ی مرجوعی کالا به دلایل ذکر شده، معادل دو برابر کمیسیون ضرب در قیمت کالای سفارش‌گذاری شده (حداقل 1.000.000 ریال – حداکثر 50.000.000 ریال) میباشد.

۹ . بازپس گیری کالاهای مرجوعی از مشتری پنجره آنلاین

شرح:

فروشندگان موظف هستند در مورد باز پس‌گیری و تعیین تکلیف کالاهای مرجوع شده به دلایل زیر، اقدامات لازم نسبت به تحویل کالا را انجام دهند:

کالاهای بدون لیبل صحیح
کالاهایی که فروشنده تقاضای استرداد آن از انبار را نموده است
کالاهای عودت شده از سوی مشتریان به دلایل ذکر شده در مورد شماره ۸
کالاهای مرجوع شده به علت مغایرت در ورود کالا
کالاهایی که در زمان همکاری، فروش آن‌ها ممنوع و غیر قانونی شده است

فروشنده موظف است در اسرع وقت نسبت به باز پس‌گیری کالاها ازمشتری اقدام نماید.

در صورتی‌که حداکثر تا 20 روز پس از اعلام، فروشنده جهت دریافت و استرداد کالاهای مذکور اقدام ننماید، مشتری و پنجره آنلاین مسئولیتی جهت نگه‌داری این نوع کالاها نخواهد داشت.

جریمه:

جریمه‌ی تاخیر در بازپس گیری و تعیین تکلیف کالاهای ذکر شده در بالا، به ازای هر روز تاخیر مبلغ 20.000تومان برای هر کالا است.

ارزیابی و رتبه بندی فروشندگان

فروشندگان بر اساس معیارهای ذکر شده در سه گروه خوب، متوسط و بد رتبه‌بندی می‌شوند و بر اساس رتبه‌ی کسب شده، نسبت به ادامه‌ی همکاری ایشان با پنجره آنلاین تصمیم‌گیری می‌شود.

در جدول زیر جزییات نحوه‌ی رتبه‌بندی فروشندگان قابل مشاهده است:

خوب:

طبق این جدول، فروشندگانی که کمتر یا مساوی ۱% تاخیر در ارسال کالا، کمتر یا مساوی ۱% لغو سفارش و کمتر یا مساوی ۱% مرجوعی داشته باشند، در رده‌ی فروشندگان خوب قرار می‌گیرند.

متوسط:

فروشندگانی که بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۳% تاخیر در ارسال کالا، بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۲% لغو سفارش و بیشتر از ۱% و کمتر یا مساوی ۲% مرجوعی داشته باشند، در رده‌ی فروشندگان متوسط قرار گرفته و نیاز به بهبود عملکرد خود در اسرع وقت دارند.

بد:

فروشندگانی که بیشتر از ۳% تاخیر در ارسال کالا، یا بیشتر از ۲% لغو سفارش و یا بیشتر از ۲% مرجوعی داشته باشند، در رده‌ی فروشندگان بد قرار گرفته و پنجره آنلاین ناچار به خاتمه‌ی همکاری با ایشان است.

نشان های فروشندگان موفق در پنجره آنلاین

به فروشندگانی که با رعایت قوانین و استانداردهای پنجره آنلاین از عملکردی با کیفیت بالا برخوردار باشند، نشانی تعلق خواهد گرفت که خریداران با مشاهده آن می‌توانند با اطمینان از فروشنده خرید کنند در حال حاضر دو نشان برای فروشندگان موفق در پنجره آنلاین تعریف شده است: نشان فروشنده طلایی و نشان فروشنده نقره ای

 

متن موافقتنامه فروشندگان پنجره آنلاین

قرارداد فروشگاه اینترنتی پنجره آنلاین

قرارداد حاضر براساس ماده ۱۰ قانون مدنی، و با تابعیت از کلیهء قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران به صورت عام و قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲ و آیین نامه های مربوطه به صورت خاص، از تاریخ دریافت ایمیل و ثبت کد فعالسازی از سوی تامین کننده ( مالک مشخصات ثبت شده در سامانه ی پنجره آنلاین) در سایت پنجره آنلاین به رسمیت قانونی خواهدرسید. قرارداد حاضر متضمن کلیه توافقات طرفین بوده و توافقات و اظهارات پیشین، اعم از شفاهی و کتبی، در ارتباط با موضوع این قرارداد از تاریخ انعقاد، فاقد هرگونه اثر خواهد بود.

طرفین قرارداد:

قرارداد حاضر بین شرکت پنجره افزارآرتین  به شماره ثبت ………، شناسه ملی …………………….. و کد اقتصادی ………………………… به نمایندگی جناب مهران عظیمی (مدیر عامل) و سرکار خانم مهرنوش زندی (رئیس هیئت مدیره)، که در این قرارداد « پنجره آنلاین » خوانده می شود، از یک سو و. ……………………………..مالک مشخصات ثبت شده در سامانه ثبت نام تامین کنندگان پنجره آنلاین که در این قرارداد «تامین کننده» نامیده می شود، در شهر …………..منعقد و برای طرفین حکم قرارداد قطعی را داشته و طرفین ملزم به اجرای تمامی مفاد آن می باشند

ماده ۱- موضوع قرارداد

موضوع قرارداد عبارت است از اختصاص رایگان فضای الکترونیکی یا به عبارت دیگر غرفه مجازی در وبسایت و ارایه نرم افزار وب بیس یا پنل ورودی اطلاعات به منظور معرفی و فروش محصولات کالاها و خدمات طرف قرارداد در فروشگاه پنجره آنلاین به آدرس www.panjerehonline.com مطابق با قانون تجارت الکترونیک.

ماده ۲- ما به ازای قرارداد

هزینه سود فروشگاه پنجره آنلاین طبق پیوست شماره (۱) تعیین گردیده که  از مبلغ کالا کسر و مابقی درسوم  و پانزدهم هر ماه به حساب طرف قرارداد (تامین کننده) واریز خواهد شد.

ماده ۳- فرایند فروش و پرداخت

فروشگاه اینترنتی پنجره آنلاین با طراحی زیرساخت انجام فروش به معرفی انواع کالا ساختمانی در سراسر کشور به طور وسیع اقدام نموده که فروش محصولات صرفا توسط تامین کننده ها انجام می شود .

۱-۳) به موجب قرارداد حاضر تامین کننده تضمین می کند که از اهلیت قانونی لازم برای انعقاد معاملات برخوردار است و چنانچه به نمایندگی از یک شخص حقوقی این قرارداد را منعقد می نماید دارای اختیار قانونی لازم برای این کار است و در صورت نیاز, مدارک نمایندگی خود را به پنجره آنلاین ارائه دهد.

۲-۳) تامین کننده مسئول تطابق محتوای کالا و محصولات ارائه شده در سایت پنجره آنلاین  با کلیه قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کسب مجوز های مربوطه شناخته می شود.

۳-۳) فروش کالا به مشتری نهایی توسط تامین کننده صورت می گیرد لذا مسئولیت صدور فاکتور در وجه مشتری نهایی بر عهده تامین کننده است و پنجره آنلاین مسئولیتی در قبال آن و مسائل مربوطه به آن  را ندارد.

۴-۳) تامین کننده مسئول است پیش از ارائه هر گونه محتوا در سایت پنجره آنلاین اختیارات قانونی لازم به منظور اعمال حقوقی ناشی از این قرارداد را کسب نموده و فارغ از هر گونه ادعا از سوی اشخاص ثالث اختیار عرضه آن را دارا باشد.

۵-۳) ارسال و تحویل کالا به مدت ۴۸ ساعت بر عهده تامین کننده می باشد.

۶-۳) فروشنده یا تامین کننده  متعهد می گردد که مالک کالاهای ارائه شده به پنجره آنلاین بوده و تمامی کالاها نو, آکبند, اصل و دارای گارانتی معتبر و مطابق شرایط ذکر شده در سایت پنجره آنلاین می باشد. طرف قرارداد ( تامین کننده) اذعان می دارد که کالا از راه قانونی وارد کشور شده است . بدیهی است مسئولیتی از این بابت متوجه فروشگاه پنجره آنلاین نخواهد بود وچنانچه در این ارتباط خسارتی به پنجره آنلاین یا مشتری نهایی وارد آید تامین کننده متعهد به جبران خواهد بود. خسارات موضوع این بخش قرارداد پس از اتمام قرارداد همکاری نیز موضوعیت دارد.

۷-۳) تامین کننده متعهد است در صورت اعمال هرگونه تغيير در نوع و بهای كالا، توقف توليد یا عرضه محصول، و همچنين تخفیف های ارائه شده به سایر خریداران را در اسرع وقت به پنجره آنلاین اطلاع دهد. در غیر این صورت مسئولیت کلیه خسارت های وارده به پنجره آنلاین و مشتری نهایی، برعهده تامین کننده می باشد.
۸-۳) تامین کننده مسئول تولید اطلاعات محصولات، تعیین و اعلام قیمت و درج آنها در سایت پنجره آنلاین است.
۹-۳) تامین کننده مسئول انجام کنترل کیفیت محصولات خود است و فروشگاه پنجره آنلاین تنها در صورت بروز هرگونه ادعا از سوی مشتریان مبنی بر معیوب و یا ناقص بودن کالا و یا عدم تطابق آن با سفارش ثبت شده (اعم از رنگ و سایر ویژگی های کالا)، نسبت به بررسی موضوع اقدام خواهد نمود و بر مبنای نظر کارشناسی پنجره آنلاین اقدامات لازم اعم از تعویض کالا و یا عودت مبلغ سفارش به مشتری از سوی تامین کننده انجام می پذیرد.
۱۰-۳) قیمت های مندرج بر روی سایت پنجره آنلاین ، می بایست رقابتی و حداقل برابر با قیمت کالاهای مشابه در سایر فروشگاه ها (اعم از اینترنتی و یا غیر اینترنتی) باشد.
۱۱-۳) بدیهی است در صورت صدور فاکتور در وجه پنجره آنلاین و اظهار نمودن آن در گزارشات مالیاتی، مراتب مورد تائید نبوده و همچنین پنجره آنلاین هیچ گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و مسئول خسارت وارده احتمالی برعهده تامین کننده خواهد بود.

ماده ۴) وجاهت قانونی، مدت و شرایط تمدید قرارداد

۱-۴) به استناد قانون تجارت الکترونیک ایران این قرارداد با فرآیند الکترونیکی در سامانه پنجره آنلاین با پذیرش ایمیل معرفی شده در سامانه در هنگام ثبت نام و همچنین تکمیل ثبت نام با ارسال لینک در ایمیل و در صورت نیاز از طریق پیامک به شماره ی معرفی شده در زمان ثبت نام توسط تامین کننده، و ورود آن در سامانه توسط ایشان، حکم انعقاد قرارداد رسمی داشته و برای طرفین لازم الاجراست.

تبصره۱:

تامین کننده با تیک زدن متن موافقت نامه ایمیلی دریافت خواهد کرد که با کلیک روی لینک فعال سازی در ایمیل خود کلیه شرایط این قرارداد را پذیرفته است.
۲-۴) این قرار داد از زمان انعقاد (مطابق با بند فوق) تا انتهای سال جاری اعتبار دارد و در صورت عدم اعلام ، خاتمه و یا فسخ قرارداد از سوی طرفین، قرارداد ، الحاقیه ها و دستورالعمل های وابسته به آن به صورت خودکار طبق آخرین شرایط مندرج در پورتال تامین کنندگان در انتهای هر سال ، به مدت یک سال شمسی دیگر تمدید می گردد و تامین کننده با ادامه فعالیت خود تمدید را پذیرفته است.

ماده ۵) شرایط حاکم بر قرارداد

۱-۵) طرفین موظف اند کلیه اطلاعات محرمانه طرف دیگر از جمله اسناد حقوقی و توافق نامه همکاری فیمابین را در زمان قرارداد و پس از آن محرمانه نگاه دارند. مگر با دستور مورد مراجع ذی صلاح قانونی.
۲-۵) هیچ یک از مواد و مفاد قرارداد حاضر به معنای شراکت یا وجود رابطه کارگر و کارفرمائی فیمابین تامین کننده و پنجره آنلاین نمی باشد.
۳-۵) تامین کننده متعهد می گردد که عودت کالاهای معیوب و یا آکبند را تا ۱ هفته از زمان تحویل آن به مشتری ها بپذیرد.
۴-۵) هزینه های  ارسال سفارشات به  هزینه کالا اضافه و در سایت اعلام میگردد و پرداخت آن به عهده مشتری می باشد.
۵-۵) در صورت بروز عوامل فورس ماژور، قرارداد موقتا متوقف و پس از رفع آن به همان روال سابق ادامه می یابد.
۶-۵) کلیه ابلاغیه ها ، اخطارها، پیام ها و مکاتبات پنجره آنلاین از طریق پنل کاربری تامین کننده و همچنین ایمیل معرفی شده ی ایشان صورت می گیرد. پنجره آنلاین مسئولیتی در خصوص عدم توجه و یا عدم مشاهده پیام ها توسط تامین کننده نخواهد داشت.
۷-۵) در صورتی که در خصوص هر یک از شروط عدم مسئولیت یا نقض هر یک از مقررات کشور در رابطه با توزیع کالا یا محصولات تامین کننده، مسئولیتی بر پنجره آنلاین تحمیل گردد، تامین کننده موظف است که کلیه خسارات مادی و معنوی وارده را جبران نماید.

ماده ۶) تعهدات فروشگاه اینترنتی پنجره آنلاین

۱-۶) پرداخت وجه کالا و خدمات طرف قرارداد ۲ بار در ماه در سوم  وپانزدهم هر ماه (با تاخیر ۳ روزه) پس از انجام حسابرسی های مربوطه انجام خواهد شد.
۲-۶) پنجره آنلاین مجاز است با عنایت به شرایط و سیاست های موجود، در صورت نیاز شرایط و بندهای قرارداد را اصلاح نماید. تغییرات به محض به روزرسانی و اطلاع به تامین کننده، اجرایی خواهد شد و ادامه همکاری تامین کننده به منزله پذیرش تغییرات خواهد بود.
۳-۶) پنجره آنلاین آموزش های لازم را به تامین کننده جهت به روزرسانی لیست کالاها، موجودی آنها و قیمت فروش ارائه خواهد داد. تغییراتی که در نتیجه فروش کالا در مقدار کالا ایجاد می گردد و همچنین مشخصات سفارشات در هر لحظه برای تامین کننده از طریق الکترونیکی در پنل کاربری وی قابل مشاهده خواهد بود.
۴-۶) پنجره آنلاین می تواند محتوای ارائه شده توسط تامین کننده و محتوای پیوند داده شده با آن را به منظور ارزیابی و آزمایش، مورد استفاده قرار داده و آنها را در آرشیو خود نگهداری نماید.

ماده ۷- تعهدات تامین کننده یا طرف قرارداد

۱-۷) طرف قرارداد مکلف است ظرف ۴۸ ساعت سفارشات مشتری را ارسال و تحویل دهد. در صورت انصراف از ارسال دلیل موجه آن را به طور کامل در پنل جهت اطلاع رسانی به مشتری درج نموده و مبلغ خرید به طور کامل به حساب مشتری عودت می شود.

تبصره ۱: تاکید می شود پس از تحویل سفارشات به اداره پست و اخذ شماره پستی سریعا نسبت به درج آن در سایت اقدام شود.

تبصره ۲: لازم بذکر است که طرف قرارداد می باید ارسال یا عدم ارسال کالا را به پشتیبانی فروشگاه اینترنتی پنجره آنلاین نیز اطلاع دهد. در صورت عدم رضایت مشتری تذکر کتبی و در صورت تکرار, نسبت به لغو یکطرفه قرارداد اقدام خواهد شد.

۲-۷) طرف قرارداد متعهد می گردد در تحویل کالا محصولات و خدمات تطبیق شرایط را کاملا رعایت نماید. همچنین مسئولیت ناشی از نقص تقلبی بودن یا عدم مطابقت در کیفیت و کمیت کالاها و خدمات ارائه شده بر روی غرفه الکترونیکی به عهده طرف قرارداد بوده و هزینه برگشت و ارسال مجدد کالا جهت تعویض به عهده طرف قرارداد می باشد که در صورت عدم رعایت آن از حساب کسر و به حساب مشتری واریز خواهد شد.

۳-۷) طرف قرارداد می بایست سفارشات را داخل لفاف مناسب پستی و متناسب با وزن کالا قرارداده و درب آن را پس از ممهور نمودن با مهر طرف قرار داد با چسب های مخصوص چسب زده و آدرس دقیق وکامل طرف قرارداد و خریدار را باذکر نام نام خانوادگی و شماره تلفن مشتری و مشخصات کامل محصول بر روی مرسوله درج نموده وپس از بسته بندی دقیق  نسبت به صدور دو نسخه فاکتور فروش (که ممهور به مهر طرف قرارداد می باشد) اقدام نموده و هنگام مراجعه نماینده پست ضمن تحویل کالا به همراه دو نسخه از فاکتور در ذیل نسخه دوم فاکتور فروش از نماینده پست با ذکر تاریخ و ساعت رسید اخذ شود. نسخه اول فاکتور که فاکتور رسمی می باشد نیز برای مشتری ارسال می گردد.

۴-۷) فاکتور های صادره مبنای حق السهم طرف قرارداد می باشد طرف قرارداد متعهد است که انحصارا جهت کالاهایی که توسط پست تحویل و توزیع می گردد از آنها استفاده نماید و تحت هیچ یک از عناوین دیگر حق صدور و استفاده از آن را نخواهد داشت.

تبصره ۳:

طرف قرارداد مکلف است با توجه به راه اندازی سامانه جدید پنجره آنلاین نسبت به رعایت موارد ذیل اقدام نماید:

استفاده از تصاویر باکیفیت و مرتبط با کالاهای عرضه شده در فروشگاه پنجره آنلاین بارگذاری ویژگیها ی کامل کالاهای عرضه شده  به منظور بهره برداری از امکانات مقایسه کالاها در فروشگاه پنجره آنلاین.

رعایت گروه بندی و استقرار کالاها در رسته و گروه مربوطه.

ارسال فاکتور مهر شده به همراه کالا

درج شماره مرسوله پستی در پنل برای مشتری

۵-۷) قیمت های اعلام شده توسط تامین کنندگان در سایت و فاکتور به عنوان قیمت قطعی کالا و خدمات بوده و در صورت مغایرت کتبا ابلاغ گردد.

۶-۷) طرف قرارداد متعهد می شود محصولات خود را پس از ثبت سفارش توسط مشتری به همان کیفیت و کمیت ارائه شده در اینترنت برای مشتری ارسال نماید.

۷-۷) در صورت راه اندازی جشنواره های فروش از سوی پنجره آنلاین طرف قرارداد در صورت تمایل میتواند در معرفی و عرضه محصولات خود در این جشنواره ها مشارکت نماید.

۸-۷) طرف قرارداد متعهد می گردد محصولاتی را در قرارداد اینترنتی و غرفه مجازی عرضه نماید که بتواند نسبت به فروش آنها اقدام نماید و در صورت عدم توانایی در تهیه و ارسال آنها کلیه مسئولیت های مرتبط به عهده وی خواهد بود.

ماده ۸) خسارات قراردادی

چنانچه به موجب این قرارداد از جانب تامین کننده خسارتی به پنجره آنلاین  و یا مشتری نهایی وارد آید، تامین کننده ضامن جبران خسارت می باشد. بدیهی است شرایط این ماده جدای از ماده جرایم این قرارداد است و قابل پیگیری در مراجع ذیصلاح جمهوری اسلامی ایران خواهد بود.

مشتریان پنجره آنلاین از سرمایه های مادی و معنوی  این سامانه به حساب آمده و هرگونه ارتباط خارج از مسیر مشخص شده فروش توسط تامین کننده به منزله ایجاد خسارت به پنجره انلاین بوده و به مقدار درصد فروش ضرب در کل ارزش محصول خسارت محاسبه وتامین کننده ملزم به پرداخت به پنجره انلاین میباشد.

ماده ۹- حل اختلاف:

اختلاف ناشی از اجرای مفاد این قرارداد و یا تفسیر مواد آن حتی المقدور از طریق مذاکره بین طرفین حل و فصل می گردد .

ماده ۱۰- فسخ قرارداد

پنجره آنلاین میتواند در هر مرحله از اجرای قرارداد و در صورت حصول شرایط ذیل قرارداد را با اخطار کتبی فسخ نماید:

۱۰-۱)هرگاه طرف قرارداد( اشخاص حقوقی ) ورشکست گردد و اعلام ورشکستگی نماید یا منحل شود.

۱۰-۲)هرگاه به تشخیص پنجره آنلاین طرف قرارداد در انجام تعهدات خود سهل انگاری نماید.

ماده ۱۱- اقامتگاه طرفین

نشانی و اقامتگاه قانونی پنجره آنلاین در وب سایت رسمی آن قید گردیده و اقامتگاه تامین کننده نیز همان محلی است که در فرم پنل تامین کننده توسط ایشان ثبت گردیده است و هر گونه تغییر در نشانی و اقامتگاه باید به اطلاع طرف دیگر برسد. ارسال هرگونه مکاتبات و اوراق عادی و رسمی به این نشانی ها، ابلاغ شده واقعی تلقی می شود.

تبصره4:

در صورتیکه طرف قرارداد در زمان اجرای تعهدات موضوع قرارداد نشانی خود را تغییر دهد باید ظرف مدت یک هفته نشانی اقامتگاه جدید خود را ابلاغ کند. در غیر این صورت عواقب ان اعم از بلاتکلیفی مرسولات برگشتی به عهده طرف قرارداد می باشد.

ماده ۱۲) ضمائم و پیوست ها

۱-۱۲) درصد حق الزحمه پنجره آنلاین از فروش کالای تامین کننده در سایت پنجره آنلاین نسبت به هر گروه از کالاها، می باشد.

۲-۱۲) حق الزحمه پنجره آنلاین مشمول قانون مالیات برارزش افزوده می باشد که مبلغ آن به صورتحساب ها اضافه و از تامین کننده دریافت می گردد.

۳-۱۲) مفروض است که کلیه قیمت های ارائه شده توسط تامین کننده بر روی وب سایت پنجره آنلاین ، به صورت مقطوع و شامل مالیات بر ارزش افزوده بوده (در صورت عدم معافیت کالا) و مبلغ آن توسط خریدار نهایی پرداخت می گردد.

۴-۱۲) پرداخت مبالغ فوق از طریق واریز به شماره شبایی انجام خواهد گرفت که تامین کننده در پنل تامین کننده گان پنجره آنلاین ثبت نموده است. تامین کننده به موجب این قرارداد، انتساب شبای مذکور به خود را تصدیق می کند. در غیر این صورت، پنجره آنلاین مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت. اسناد واریزی به شبای وارد شده در پنل، به منزله تسویه حساب پنجره آنلاین با تامین کننده خواهند بود.