مقالات

لولای چاقویی چیست؟ what is knife hinges

در این مقاله از مقالات سایت پنجره آنلاین قصد داریم شما را با یکی دیگر از انواع لولا مناسب کابینت هایتان به نام لولای چاقویی آشنا کنیم . مطالبی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت عبارت اند از لولای چاقویی چیست؟ ، لولای چاقویی چگونه کار می کند؟، انواع لولای چاقویی (لولای چاقویی مستقیم و لولای چاقویی افست) ، نحوه ی نصب لولای چاقویی و نحوه ی عملکرد لولای چاقویی افست .

لولای چاقویی از آن دسته از لولا هایی ست اگر ظاهر درب و کابینت ها برایتان در اولویت نخست قرار می گیرد گزینه ی مناسبی برای شما خواهد بود . در اینجا ما مطالبی که باید بدانید تا بتوانید از این لولاهای تخصصی در پروژه بعدی خود استفاده کنید را بیان خواهیم کرد. با ما در ادامه همراه باشید.

لولای چاقویی knife hinge چیست؟

لولاهای چاقویی تقریباً از دید ناپدید می شوند و به خود کابینت اجازه می دهند در مرکز توجه قرار گیرد .
کابینت سازی، چیزی است اغلب در آن نشانه ای وجود ندارد که قطعات با کیفیت را تشخیص دهید . این مطلب مطمئناً در مورد لولاهای چاقویی نیز صادق است. این اجزای سخت‌کوش تقریباً از دید ناپدید می‌شوند و به خود کابینت اجازه می‌دهند در مرکز توجه قرار گیرند. اما یک کابینت نیز باید به خوبی کار کند و اینجاست که این لولاها می درخشند.

لولای چاقویی از لحاظ ظاهری به شکل قیچی است و دو قسمت لولا که برگ نامیده می شود در یک نقطه محوری به هم وصل شده اند. در واقع به لولای چاقویی ، لولای محوری نیز گفته می شود. از این لولاها در درجه اول در کابینت ها استفاده می شود . آن ها ساخته شده از برنج یا فولاد ضد زنگ بوده و از ویژگی های قابل توجه شان این است که بعد از نصب به سختی قابل مشاهده هستند.

لولای چاقویی چگونه کار می کند؟

بر خلاف لولاهای سنتی، برگ های لولای چاقویی در انتهای کابینت و بالا و پایین قاب قرار می گیرند . بعد از اینکه نصب می شوند ، تمام چیزی که از آن ها قابل مشاهده است نقطه محوری است . اکثر لولاهای چاقویی به یک درب کابینت اجازه می دهند تا کاملاً باز شود و مقابل کابینت کناری قرار گیرد ، البته برخی از آنها دارای پایه های داخلی هستند که میزان باز شدن در را محدود می کند.

انواع لولای چاقویی

دو نوع لولای چاقویی وجود دارد:

لولای چاقویی مستقیم Straight knife hinges

لولای چاقویی افست (منحرف) Offset knife hinges

لولای چاقویی مستقیم Straight knife hinges

لولای چاقویی مستقیم برای درهایی که روی یک قاب قرار دارند استفاده می شود.

لولای چاقویی افست Offset knife hinges

لولای چاقویی افست L شکل بوده برای درب های کابینت که داخل قاب قرار می گیرند استفاده می شود.

نحوه ی نصب لولای چاقویی

برای نصب لولای چاقویی، جای زبانه در و کابینت ها را برای برگ ها برش دهید. نکته کلیدی این است که مطمئن شوید که جای زبانه ها کاملاً در یک راستا قرار گیرند . برای انجام این کار نیاز به اندازه گیری و برش دقیق است. لولاهای چاقو زمانی که به درستی نصب شوند به زیبایی کار می کنند.

نحوه ی عملکرد لولای چاقویی افست

شکل لولای چاقویی افست یا منحرف (که انحراف را ایجاد می کند) نقطه محوری لولا را از قاب کابینت دور می کند و آنها را برای درهای داخلی ایده آل می کند. نصب آنها کمی دشوارتر از لولاهای مستقیم چاقویی است، بنابراین اقدامات لازم را برای مکان یابی و برش صحیح گیره ها انجام دهید. ممکن است بخواهید برای اطمینان از دقت ، یک الگو یا راهنمای مسیریابی بسازید.

در این مقاله سعی کردیم شما را با لولای چاقویی یکی از مهم ترین و کاربردی ترین انواع لولا به خصوص در کابینت ها آشنا کنیم . به تعریف کلی ، انواع ، نحوه ی عملکرد و نحوه ی نصب این لولاها پرداختیم . امیدواریم که برای شما مفید واقع شده باشد .

منبع

Everything to Know About Knife Hinges

نوشته ی مهنوش بهرام آبادی

به این مقاله امتیاز دهید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.