مقالات

اسپانیولت سرویسی چیست؟

اسپانیولت سرویسی نوعی یراق درب دارای قفل می‌باشد که در درب های UPVC سرویسی استفاده میگردد. این قطعه باعث قفل شدن بازشو دربها به چهارچوب (فریم) می شود.

این اسپانیولت باعث عایق بندی و محکم شدن لنگه درب سرویسی به چهارچوب و همچنین عدم تبادل حرارت و هوا و … می شود.

این محصول از اجزای اصلی یراق آلات در UPVC سرویسی می باشد.

لطفاً جهت تهیه این محصول از سایت یراق آلات پنجره آنلاین  استفاده نمایید.

نحوه کار اسپانیولت سرویسی

اسپانیولیت درب ها با چند زبانه کوچک و زبانه موجود بر روی خود و قرارگرفتن در قسمت مشخص شده ی درون لنگه درب UPVC و در امتداد طولی پروفیل لنگه، بازشو را به چهارچوب (فریم) قفل می‌نماید. این قطعه در سمت روبروی لولا ها زبانه با مقابل زبانه درگیر شده و در بسته می شود و با چرخش دستگیره به سمت بالا زبانه ها حرکت کرده و با درگیر شدن زبانه های روی اسپانیولیت سویچی به  کیپر (hinge keeper) یا زاماک (zamak hinge) که بر روی چهار چوب نصب شده اند، لنگه درب بصورت محکم به چهارچوب (فریم) می چسبد. به همین دلیل در هنگام بسته بودن از ضریب عایق بندی بسیار بیشتری برخوردار است.

دسته بندی اسپانیولت درب ی چگونه است 

اسپانیولیت دری ها به چندین دسته تقسیم بندی میشوند که عموماً شامل:

تقسیم میشوند.

هر کدام از این یراق آلات پنجره تنوع مختلفی بر خوردارند.

اسپانیولیت سرویسی نیز به دسته های زیر تقسیم می شوند:

جنس اسپانیولت سرویسی 

جنس گیربکس و سیستم کارکرد و انتقال حرکت در اسپانیولت سرویسی متفاوت است ولی کاربردی مشابه هم دارند. این یراق آلات همگی اولویت کارشان جابجایی زبانه های روی اسپانیولیت است که با چرخش دستگیره و چرخش گیریبکس انتقال حرکت صورت میگیرد و جنس مختلف گیربکس بعضی ورقی و داخلشان زاماک است و یا بعضی ترکیبی از پلاستیک فشرده و جنس زاماک و ورق فولادی است.

جنس خود اسپانیولیت سرویسی از فولاد است.

با آبکاری با کیفیت و مقاوم در برابر رطوبت و زنگ زدگی و گیربکس و چرخ دنده ها هم از جنس ورقه های فولادی آبکاری شده تولید میگردد تا در طول زمان فرسوده نشود.

سایز اسپانیولت سرویسی 

اسپانیولت دری در اندازه های مختلف برای درب UPVC سرویسی و در سایز های متفاوت در دسترس می‌باشد و توسط دستگیره سرویسی و اهرم سرویسی عمل می نماید.

این ابعاد در اکثر برند ها ی موجود در بازار از ابعاد 1400 الی 2400 موجود میباشد و عموما 200 میل 200 میل دسته بنده و محدوده سازی میشود .

همچنین مقدار فاصله بین مرکز دستگیره  یا مرکز اهرم سرویسی که عموما 85 ویا 90 بسته به استاندارد های مختلف و همچنین مقدار فاصله مرکز دستگیره تا سطح اسپانیولیت که عموما 35 یا 22 یا 28 می باشد را جزو ابعاد و سایز بندی اسپانیولیت دری محاسبه میگردد.

جهت اطلاعات بیشتر به مقاله اسپانیولت پنجره چیست ؟ در پنجره آنلاین مراجعه کنید

به این مقاله امتیاز دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.