مقالات

قطعات مختلف پنجره 

www.panjerehonline.com

قطعات مختلف پنجره

در واقع پنجره یک محصول یک تکه و از قبل آماده نیست. پنجره شامل قطعات مختلفی است که با هم مونتاژ میشوند و محصول نهایی را میسازن. پروفیل پنجرهها که بر اساس نوع ، خود آن دارای قطعاتی مثل گالوانیزه و گسگیت و سش و فریم و لاستیک و … می باشد ، شیشه که انواع مختلفی دارد ، یراق هم تنوع بسیار زیادی دارد ،  پس بهتر است انواع پنجرهها را بر اساس این قطعات ، دسته بندی کنیم:

پروفیل پنجره:

به طور عمده وقتی مردم از انواع پنجرهها صحبت می‌کنند ، منظورشان بیشتر جنس همین قاب و فریم  است. فریم‌ها در انواع آهنی ، چوبی، آلومینیومی و upvc و غیره موجود هستند.

 

شیشه پنجره:

قسمت شیشه که مشخصا وظیفه عبور نور را دارد و علاوه بر جنس شیشه که خود انواع مختلفی از جمله سکوریت و ساده و دودی و رنگی و … دارد ، از نظر شکل جداره ها هم  در انواع تک‌جداره، دوجداره و هوشمند و… تولید می‌شود. که البته امروزه شیشه دوجداره رایج‌ترین آن‌ها است در پنجرهها است .

یراق آلات:

اگر بخواهیم نوع و نحوه باز و بسته شدن در و پنجرهها را بررسی کنیم یراق‌آلات بیش‌تر به باز و بسته شدن پنجره برمی‌گردد. تقسیم بندی اصلی یراق آلات ، طبق مدل‌های کشویی، یک طرف بازشو ،دوطرف باز شو ، چند حالته ها ، کلنگی، محوری و… یراق آلات متفاوت به کار برده می‌شود. علاوه بر این شرکت های مختلف یراق آلاتی با متریال و شکل ظاهری متفاوتی تولید می کنند. اجزای اصلی پنجرهها همین ۳ مورد بالا هستند. در ادامه این موارد را با هم بررسی میکنیم.

یراق آلات از نظر تنوع و خواص متریال به بررسی چندانی نیاز ندارد و تنها مورد قابل توجه آن در مدل باز و بسته شدن پنجره است. پنجره شما طبق کاربری فضا، سبک دکوراسیون و سلیقه شخصی می‌شود حالت‌های متفاوتی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =